Jaunieši no 15 līdz 25 gadu vecumam aicināti pieteikties ikgadējam festivālam Jauniešu Etnodienas, kas no 8. līdz 10. septembrim notiks Cēsu novadā un Drabešos. Etnodienās jau kopš 2010. gada satiekas jaunieši no dažādām Latvijas folkloras kopām. Šī gada programma piedāvā ne tikai iepazīties ar dažādām amatnieku prasmēm (piemēram, kokļu un citu tradicionālo instrumentu darināšana), bet arī praktizēt kopspēlēšanu un apmeklēt izzinošas lekcijas, kas palīdzēs mūsu tradīcijas iedzīvināt šodienā.

Etnodienu mērķauditorija ir tieši jaunieši, tāpēc tradicionālo kultūras vērtību popularizēšana te notiek mūsdienīgākā formā un plašākai auditorijai saprotamā valodā un izteiksmē. Šis pasākums Latvijā ir iedibinājis jaunu tradīciju, kas sasaista vienotā asinsritē tradicionālajā kultūrā ieinteresētu dažādu Latvijas novadu jauno paaudzi. Lokālai tradīcijai raksturīgo prasmju un tradicionālās mūzikas iepazīšana jauniešiem ļauj saskatīt jaunas saiknes starp sevi pašu un mūziku, ko viņi spēlē.

Šogad Jauniešu Etnodienas norisināsies Cēsu novadā, Drabešu pagastā un Cēsīs sadarbībā ar Cēsu novada Kultūras pārvaldi un Tradicionālās kultūras iniciatīvu centru “KasTe”.

Piesakies aizpildot anketu līdz 31.augustam.

Pieteikšanās anketa šeit: https://forms.gle/vwApYkjDe2X1qP1U8

Līdzi jāņem viss nakšņošanai uz grīdas.

Dalības maksu izziņosim, kad būs zināms dalībnieku, skaits, bet orientējoši tā būs paredzēta ēdināšanas un nakšņošanas izmaksu segšanai.

Jautājumi un papildinformācija: LNKC folkloras un tautas mūzikas eksperte Katrīna Feldmane