XXVII Dziesmu un XVII Deju svētku Folkloras dienas ietvaros arī bērnu un jauniešu folkloras kopu dalībniekiem bija iespēja parādīt savas prasmes un lokālo tradīciju bagātību koncertā “Liepa auga ar ozolu”.

Folkloras konkursu «Dziesmu dziedu, kāda bija», «Klaberjakte», «Vedam danci» uzvarētāji un labākās bērnu un jauniešu folkloras kopas ar cieņu saņem mantojumu un iedzīvina to lietojumā šodien, šeit un tagad, godājot tradicionālo skaņveidi un daudzbalsību Latvijas vēsturiskajās zemēs, tradicionālos instrumentus, tautas muzikantu pieredzi un bērnu un jauniešu spēlētprieku un saspēli, tradicionālo deju – pašu spēlētu mūziku un visbeidzot – stāstus un jokus par mums pašiem. Koncertā piedalījās nemateriālā kultūras mantojuma un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” folkloras konkursu laureāti no Ļaudonas, Nīcas, Ozolniekiem, Baltinavas, Upītes, Rīgas, Viļakas, Grobiņas, Liepājas, Turkiem, Limbažiem, Viļāniem, Rēzeknes, Līvāniem, Rucavas, krotes, Bārtas, Iecavas, Lēdurgas, Ropažiem, Jaunpiebalgas, Rankas, Dignājas, Izvaltas.

Jo sevišķi mīļa PEPT dalībniekiem ir rotaļu programma un Folkloras dienā tika izdancotas tādas iemīļotas rotaļas kā Dilda, dilda; Skroderis; Kas tur čukst; Cesvaines tūdaliņš; Madaļiņa; Lidu, lidu, vanadziņi. Kopā ar dalībniekiem dančos metās arī dejot alkstošie skatītāji.

Koncerta režisore Dina Liepa.

Neliels koncerta apskats pieejams šeit.