2023. gada 20.-21. maijā Cesvainē izskanēja ikgadējie bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku”. Pulkā nāca folkloras kopas no visām Latvijas malām, lai satiktos, sadziedātu, sadancotu, stāstītu stāstus, izietu labo sajūtu un gudrību taku un vēl, un vēl!

Svētki sākās ar satikšanās prieku, folkloras kopām ierodoties Cesvaines vidusskolā un satiekot draugus un kolēģus no citām Latvijas malām. Pēc tam dalībnieki devās uz labo sajūtu un gudrību taku “No Mežkunga mājas līdz Cesvaines pilij”. Interesanti, ka no Mežkunga mājas Cesvaines pils atrodas gluži vai akmens sviediena attālumā, taču, lai tiešām nonāktu pie Cesvaines pils un takas noslēguma, dalībniekiem nācās gana labi un ilgi pastaigāt, savā ceļā satiekot dažādus meistarus un izzinot viņu gudrības un meistarstiķus. Kā nu gāja, ejot taku, var aplūkot šeit: Labo sajūtu un gudrību taka.

Kamēr vieni gāja taku, citi izmantoja iespēju uzdziedāt, uzdancot un uzspēlēt Brīvajā mikrofonā. Visu koncertu iespējams noskatīties šeit.

Pirmās dienas pēcpusdienā, kad visi dalībnieki bija izgājuši Taku, paklausījušies Brīvo mikrofonu, vai pat piedalījušies tajā, bija pienācis laiks Atklāšanas koncertam “Dari ko darīdams, apdomā”. “Pulkā eimu, pulkā teku” kā ierasts atklāja festivāla mākslinieciskā režisore, mūsu pašu mīļā Māra Mellēna. Atklāšanas koncertā varēja dzirdēt gan tauru skaņas, gan dziedātāju balsis, gan arī kājas iekustināt varēja. Par to, kā mums gāja atklāšanas koncertā var pārliecināties, noskatoties koncerta video ierakstu šeit vai aplūkojot košās bildes šeit.

PEPT turpinājās ar folkloras konkursu (dziedātāju, dejotāju, muzikantu, stāstnieku) laureātu koncertu “Te man tika, te rotāju”. Koncerts norisinājās vairākās daļās, turklāt dažādās vietās Cesvainē, lai katram ir iespēja ne tikai uzstāties, bet arī redzēt un dzirdēt citu veikumu. Koncertu video ieraksti:

Pirmā daļa

Otrā daļa

Trešā daļa

Ar to gan pirmā diena vēl nebija galā. Pēc koncertiem, ikviens dalībnieks varēja izvēlēties sev tīkamāko norisi, proti, vakara sadancošanu vai stāstu vakaru. Vai Tu arī vēlies redzēt kā mēs braši dancojām? Tad dodies uz video!

Stāstu vakara videostāsts un fotostāsts.

“Pulkā eimu, pulkā teku” otrā diena iesākās agri un darbīgi – visi dalībnieki devās svētku gājienā no Cesvaines vidusskolas līdz Cesvaines Ābeļdārzam. Kā jau PEPTiešiem ierasts, gājiena laikā tika dūšīgi muzicēts, dziedāts un pat dancots! Te būs gājiena bildes un video!

Kad nu gājiens bija galā, tad visi dalībnieki no visām Latvijas malām sanāca kopā Novadu koncertā “Kas māk, tam (sa)nāk”. Še var var noklausīties un noskatīties koncerta un rotaļu sarīkojuma video, kā arī apskatīt fotoreportāžu no greznā koncerta, kā arī rotaļu sarīkojuma bilžu galeriju.

Un kad nu “Pulkā eimu, pulkā teku” bija izskanējis, pienāca laiks bungu un dūdu grupas “Auļi” koncertam, kura laikā jauni un veci izlēkāja un izdziedāja visu atlikušo svētku enerģiju. Vairāk fotogrāfiju un video vari atrast mūsu Facebook lapā.