Aicinām uz PULKĀ EIMU, PULKĀ TEKU 2019 konkursu fināliem 27. aprīlī

 

27. aprīlī, sestdien, aicinām uz bērnu un jauniešu nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programmas PULKĀ EIMU, PULKĀ TEKU (PEPT) noslēguma fināla konkursiem, kas notiks Rīgas Tehniskajā Universitātē no plkst. 10.00.

Gatavojoties ikgadējiem nacionāla mēroga bērnu un jauniešu folkloras svētkiem PEPT 2019, bērni un jaunieši no visas Latvijas piedalās konkursos. Finālā tiksies spēcīgākās folkloras kopas un individuālie dziedātāji, dejotāji un muzicētāji – gan folkloras kopu dalībnieki, gan izpildītāji, kas nedarbojas folkloras kopās. Dalībniekiem tā ir arī individuālās meistarības apliecināšanas iespēja. Aicinām ikvienu interesentu. Ieskatam – 2018. gada konkursu atskata video.

PEPT 2019. gada tēma ir „rotā saule, rotā bite”, saskaņā ar kuru bērni un jaunieši ir apguvuši zināšanas, prasmes un iemaņas daudzveidīgos folkloras žanros visa mācību gada garumā.

“Tradicionālās kultūras, īpaši nemateriālā kultūras mantojuma apgūšana un pārmantošana, bērnu un jauniešu vidē ir būtiska mūsdienu kultūras sastāvdaļa. Globalizācijas laikmetā dalībniekiem ir iespēja piedzīvot savu etnisko un kultūras identitāti, pārmantot prasmes un zināšanas, tās izmantojot šodien,” stāsta projekta vadītāja Māra Mellēna.

PEPT 2019 konkursu fināli:

  • Dziedātāju konkurss Dziesmu dziedu, kāda bija. Vērtētāji: Zane Šmite, Dace Prūse, Iveta Tāle, Lauma Bērza, Ēriks Zeps, Ilga Reizniece, Helmi Stalte, Agate Rapa, Ilga Leimane.
  • Muzikantu konkurss Klaberjakte. Vērtētāji: Laima Jansone, Ansis Jansons, Baiba Indrēvica.
  • Dejas sacīkstes Vedam danci. Vērtētāji: Māris Brasliņš, Lilija Lipora, Ilmārs Dreļs.

Laiks: 2019. gada 27. aprīlis, sestdiena

Vieta: Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), Kaļķu iela 1, Rīga

Laiks: no plkst. 10.00

Notikuma lapa Facebook: https://www.facebook.com/events/420154245198258

#peptlv #rotābite

Informējam, ka 35. Bērnu un jauniešu folkloras svētki PEPT 2019 notiks 18. un 19. maijā Iecavā, pulcējot ap 1500 dalībnieku. Iecavas novads ir pazīstams ar savām biškopības tradīcijām, zemkopības un amatniecības tradīcijām, ar kurām dalībnieki tiks iepazīstināti. Tuvojoties pasākuma norisei, tiks sniegta plašāka informācija par svētku programmu.

Konkursu finālus organizē kultūras biedrība „Aprika“ sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Pulkā eimu, pulkā teku ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālais kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros.

Papildu informācija:

Māra Mellēna, projekta vadītāja, mob. 26522141, mara.mellena@visc.gov.lv