Beidzot, pēc divu gadu pārtraukumu, Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku” atkal norisināsies klātienē! Atkal kopā sabrauks folkloras kopas no visas Latvijas, skanēs dziesmas, tiks dejoti danči, satikti sen neredzēti draugi, daudzināti dziedātāju, dejotāju, muzikantu, stāstnieku konkursu uzvarētāji. Šogad “Pulkā eimu, pulkā teku” norisināsies 21.maijā, Liepājā. Aicinām skatīties tiešraidi Bērnu un jauniešu folkloras svētkiem Pulkā eimu, pulkā teku 2022 (PEPT) Liepājā, mūsu Facebook kanālā. Šogad jau 38. reizi PEPT Nacionālajā sarīkojumā satiksies bērnu un jauniešu folkloras kopas no visas Latvijas. Aicinām ikvienu interesentu iepazīt Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma bagātību, baudot daudzveidīgu koncerta programmu.

Svētku programma:

10.40 Gājiens – Rožu laukums- Līvas ciema centrālā skatuve
11.00-14.20 Atklāšana un folkloras kopu koncerti – Līvas ciema svētku skatuve
16.00 Folkloras jomas veiksminieku koncerts “Man pašam lepoties” – “Pūt, vējiņi” lielā skatuve
18.00 Novadu koncerts “No saknēm līdz galotnēm” – “Pūt, vējiņi” lielā skatuve
19.30 Danči. Dejo visi! – “Pūt vējiņi”
PEPT ikgadēji ir veltīts kādai konkrētai tēmai, kuru dalībnieki padziļināti pēta vietējo tradīciju kontekstā. 2022. gada tēma ir “No saknēm uz galotnēm”. Dalībnieki visa mācību gada garumā ir mācījušies dziesmas, dejas un rotaļas, iepazinuši savas apkārtnes kokus un koku simboliku dainās, ticējumos un citos folkloras materiālos. Nacionālajā sarīkojumā bērniem un jauniešiem ir iespēja dalīties mācību procesā apgūtajā pieredzē. Līdz ar to svētku programma dalībniekiem piedāvās ļoti daudzveidīgas kopsadarbības formas kā: gājienu, interaktīvas darbnīcas, muzicēšanu, rotaļas, spēles, dejas, koncertus, priekšnesumus uz Līvas ciema svētku skatuves un koncertdārzā “Pūt, vējiņi”.
Svētku atklāšana notiks sestdien, 21. maijā, plkst. 11.00 uz Līvas ciema Centrālās skatuves, savukārt folkloras kopu programmas būs baudāmas no 11.20 – 14.20 uz Līvas ciema Svētku skatuves. Folkloras jomas 2021./2022. mācību gada veiksminieki, kas savas prasmes parādījuši folkloras konkursos, savas mantojumā atrastās pērles izrādīs plkst. 16.00 uz koncertdārza “Pūt, vējiņi” Lielās skatuves koncertā “Man pašam lepoties”. Ar Latvijas novados raksturīgām dziesmām un rotaļām koncertā “No saknēm uz galotnēm” svinēsim 38. bērnu un jauniešu folkloras svētku noslēgumu.
Pulkā eimu, pulkā teku ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā mantojuma – īpaši nemateriālais kultūras mantojuma: prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību pielietojuma iespējas šodien, šeit un tagad katram no mums, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Nemateriālais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros: bērni un jaunieši mācās dziesmas, dejas un rotaļas, šogad īpaši pievēršoties katrs savas puses tradīcijām, jo Nacionālais sarīkojums notiek pēc 2 gadu pārtraukuma.
PEPT Nacionālo sarīkojumu organizē Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs, Līvas ciema svētkiem, Tradicionālās kultūras biedrību “Aprika” un biedrību “MakeArt”.